Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Ziraat Bankası Maaşım (SED Yardım Parası) Yattı Mı? Nasıl Öğrenebilirim? 2022 TEMMUZ

Ziraat bankasından milyonlarca emeklimiz maaş almaktadır. Bir o kadarda Ziraat üzerinden SED, Kaymakamlık yada belediye yardım paraları ödenmektedir. Yapılan bu ödemelerin ne zaman yattığı ise çoğu zaman merak konusu olmaktadır. Bu nedenle Ziraat üzerinden maaş, SED, Kaymakamlık veya Belediye yardım parası alanlar hesabıma para yattı mı diye sorgulamaktadırlar. Peki, Ziraat bankanıza tüm bu ödemeler dahil olmak üzere gelen EFT gibi para transferlerinin yatıp yatmadığını nasıl öğrene bilirsiniz?

Ziraat Bankası Maaşım (SED Yardım Parası) Yattı Mı? Nasıl Öğrenebilirim? 2022 TEMMUZ

 

Ziraat bankası vadesiz mevduat hesabınıza maaş, SED gibi para ödemelerin yatıp yatmadığını öğrenebilmeniz için bir çok yöntem vardır. Bunlardan en pratik olanı Ziraat mobil uygulaması üzerinden geçer. Diğer, bir yol ise ATM yada banka şubelerine giderek öğrenilmesidir. Ama, bunların hepsi bir hayli zaman alır ve meşakkatlidir. Bunun yerine Ziraat bankası hesabınıza para yattığı gibi SMS ile haber almak ise en çözümdür. Peki, nasıl SMS ile bu bildirimleri anında alabilirsiniz? İşte cevabı!

Ziraat Bankası Hesabına Para Yattığını Nasıl Öğrenebilirim?

Ziraat Bankası hesabınıza para yattığını nasıl öğrenebilirim diye düşünenler için doğru yerdesiniz diyebilirim. Para yatma olayını öğrene bilmeniz için bir kaç ayar gerekli olduğunu sizlere söyleyebilirim. Eğer sizlere anlatacağım bu ayarları uygulamazsınız eğer işiniz banka şubesine giderek veya mobil bankacılık uygulamasına girerek öğrenebileceğinizi söylemek isterim. Sizlere bu kadar uğraştırmayacak bilgiler vereceğim. Dediğim gibi hesap ayarlarını yaptığınız zaman ne şubeye nede banka kartınızı ATM ye sokmadan bu işlemi öğrenebileceksiniz. Vereceğim bu bilgiler sayesinde tarafınıza SMS gelerek öğrenebileceğinizi biliyor musunuz? Tabi bu SMS gelmesi için sizlere ait bir Ziraat Bankası hesabınız olması gerekmektedir. Eğer size ait bir hesap yok ise nasıl alınacağınızı Ziraat Banka Şubesine Gitmeden Vadesiz Hesap Açma (İnternet Giriş Dahil) yazıma bir göz atmanız gerekmektedir. Bu yazım sayesinde sizde hiç şubeye gitmeden hesabını açabilirsiniz. Bu sayede hiç bir zaman kaybetmeden hesabınızı oluşturabileceksiniz. Birde sizlere bir konu hakkında bilgi vereceğim. Ziraat Bankası 32 Günlük Faiz Getirisi Faiz Oranı Hesaplama yazıma bir göz atmanızı isterim. Bu konuda sizlere yatırım anlamında oldukça fayda sağlayacaktır. Şimdi sizlere çok önemli bir detaydan bahsetmek isterim. Ziraat Bankası para girişinin nasıl olduğunu öğrenebilmeniz için bilinmesi gereken telefona göre uygulama indirmeniz gerekmektedir. Uygulamalara ise aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

 1. Android telefonlar için bu linki tıklayınız.
 2. iTunes telefonlar için ise bu linke tıklayınız. 

Sizlere verdiğim bu uygulamalar bildirim alabilmeniz ve hesap açabilmeniz için sizlere çok lazım olacaktır. Bu uygulamalar sayesinde ise aşağıdaki işlemleri de yapabildiğinizi bilmenizi isterim.

 • Hesap para giriş bildirimi
 • Kredi kulanım işlemleri
 • Para transferleri
 • Kredi kartı başvuru işlemleri
 • IBAN numaranızın öğrenme

Gibi bir çok işlemi bu sayede yapabilirsiniz. Şimdi sizlere bir alt başlıkta hem görsel olarak hem de yazılı olarak Ziraat Bankası hesabınıza para yattığında nasıl haberiniz olacak onu göreceğiz. Hadi arkadaşlar inceleyelim bakalım nasıl bir yol bizleri bekliyor.

Ziraat Bankası Hesabıma Para (SED, Kaymakamlık Yardımı) Gelince Bildirim Alma

Ziraat Bankası hesabınıza para girişi gelince bildirim almak istiyorsanız doğru yerdesiniz diyebilirim. Bu hesabınıza giriş yapılacak para türü ne olursa olsun yani SED veya kaymakamlık gibi yardım kuruluşlarından yatan paralardan nasıl haberdar olacaksınız göreceğiz. Bu işlemleri yapabilmeniz için sizler bir kaç ayar gerekli olduğunu söylemek isterim. Bu ayarları yaptığınızda nerden para gelirse gelsin anında tarafınıza SMS yada bildirim gelecektir. Şimdi sizler için nasıl bir ayar gerekli onu öğreneceksiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ise aşağıdaki maddeleri harfiyen yerine getirmeniz gerekmektedir

 1. İlk olarak sizlere ait bir Ziraat Bankası hesabınızın olması gerektiğini bilmenizi isterim. Bu zaten bir üst başlıkta nasıl olduğunu sizlere anlatmıştık. Bu sizlere verdiğim link sayesinde artık bir hesabınız var diyebilirim. Şimdi ise telefonunuz yukarıda belirtiğim uygulamaları da indirelim ve yolumuza devam edelim. Bu uygulamalara kullanıcı adınız ve şifrenizi girerek işleme devam edelim. blank
 2. Şimdi ise açılan ekranda MENÜ sekmesini tuşlayınız. blank
 3. Bir sonraki menüde ise giriş yapmanız gereken yer ise PROFİL ve AYARLARsekmesindir. blank
 4. Burada açılan sekmede ise BİLDİRİM AYARLARIM seçeneğini seçiniz. blank
 5. Burada ise BİLGİLENDİRME TERCİHLERİM sekmesini seçiniz. blank
 6. Burada ise GİRİŞ YAPMADAN BİLDİRİM ALMAK İSTİYORUM sekmesini tuşlayınız. blank
 7. Bu sekmesini de seçtikten sonra artık hesabınıza nereden para girişi olursa anında bildirim gelecektir. blank
 8. Bunların dışında eğer para transferlerinde veya sosyal yardım gibi kurumlardan para yardımı gelir ise anında bildirim almanız için aşağıdaki görseli de yapmanız gerekmektedir.blank

Evet arkadaşlar yukarda sizlere nasıl para bildirimi geliyor harfiyen her noktasını anlattık. Sizlerde bu bahsettiğim ayarları aynısını yaparsanız hesabınıza para girişi olduğunda anında bilgi alabileceksiniz. Birde konu ile alakalı olmasa da sizlere yardımcı olacağınız düşündüğüm bir konu var. Bu konuyu merak edenler için ise İnternetten Nasıl Fatura Ödenir? (Doğalgaz, Elektrik Ziraat Mobil) sayfama göz atmanızı isterim. Birde yine sizlere bu konu ile alakalı bir video bırakıyorum bu videoyu izleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz. Konu ile aklınıza takılan bir soru olur ise yorum atmanız gerekmektedir.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın