Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Ziraat Bankası Mobil İnternet Bankacılığı Şifremi Unuttum (Bankkart Dahil)

Ziraat bankası mobil internet bankacılığı yada bankkart şifrenizi unuttunuz mu? Yada mevcut olan internet bankacılığı ile banka kartı şifrenizi mi yenilemek (değiştirmek) istiyorsunuz? Bu iki işlemi çok kolay bir şekilde banka şubesiz olarak yapabilirsiniz. Hatta Ziraat bankası internet bankacılığı veya banka kartı şifrenizi yeniden oluşturmak yada sıfırdan almak için müşteri hizmetleri temsilcisini dahi aramanıza hiç gerek yoktur.

Ziraat Bankası Mobil İnternet Bankacılığı Şifremi Unuttum (Bankkart Dahil)

 

Ziraat bankası mobil internet bankacılığı veya banka kartı şifrenizi unutanlar peki yeniden nasıl şifre alma yapabilirler? Bunun için sizlere önereceğimiz ilk yöntem sadece bir SMS atmaktan geçmektedir. Diğer yöntem ise BankKart şifrenizi değiştirmek isteyenleri ilgilendirmektedir. Bu ise mobil internet bankacılığına giriş yaparak bir kaç ufak işlemin sağlanması vasıtasıyla gerçekleşmektedir.  Hangi SMS numarasına mesaj atacağınız ve internet bankacılığı ile yeni bir şifre nasıl oluşturacağını ise sizlere görsel ve videolu olarak aşağıda anlattık.

Ziraat Bankası Kart Mobil Bankacılık Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Ziraat Bankası BankKart mobil bankacılık şifremi unuttum ne yapmalıyım diyorsanız çok doğru yerdesiniz diyebilirim. Şifre alma yöntemlerini sizlere birden fazla şekilde vereceğim. Vereceğim bu bilgiler sayesinde Ziraat Bankası şubesine gitmeden işlemlerinizi halledebileceksiniz. Sizlere bu yöntemleri aşağıda iki alt başlıkta vereceğim. Bu alt başlıklardan bir tanesi BankKart şifresini unutanlar için bilgilendireceğim. Diğeri ise internet mobil şifrenizi unuttuysanız nasıl alacağınızı göreceksiniz. Bu konulara geçmeden önce sizlere Çok hoşunuza gidecek bir konudan bahsetmek istiyorum. Bu konu nedir derseniz eğer Ziraat Bankası 32 Günlük Faiz Getirisi Faiz Oranı Hesaplama konusudur. Sizlere birazdan Ziraat Bankası mobil şifresinin ve BankaKart şifresinin nasıl alınacağını bahsedeceğim Bu anlattıklarım ile aynı zamanda şifrenizi değiştirmek isterseniz yine değiştirebilirsiniz. Bu işlemi ise güvensizlik yaşadığınız alış verişlerinizde yapabilirsiniz. Hadi arkadaşlar şimdi görelim bakalım bu işlemler nasıl yapılmaktadır.

Ziraat Bankkart Şifremi Unuttum Nasıl Yeniden Alabilirim (Sıfırdan Yeniden Oluşturma)

Ziraat Bankası BankaKart şifresini unuttum diyenler genel olarak iletişim numarası tercih etmektedirler. Bu iletişim numarası nedir diyenler için 444-00-00 numarasından ulaşabilirsiniz. Bu iletişim numarasını aradığınızda çözüm bulabilmeniz için çok uzun süre telefon hattında beklemeniz gerekmektedir. Tabi bu sırayı beklerken sizlerden bir çok telefon tuşuna basmanızda istenecektir. Bu yönlendirmelere mahkum kalmamanız için sizlere çok daha basit yöntemler vereceğim. Ziraat Bankası BankaKart şifresini alabilmeniz için iletişime geçmek bence çok zaman kaybı diyebilirim. Birden fazla kolay yöntem ile sizlere nasıl Ziraat Bankası BankaKart şifresini alma yöntemlerini sizlere vereceğim.

 1. Cep telefonunuz sayesinde anında kart şifrenizi öğrenebilirsiniz. Bu işlemi için yapmanız gereken çok ama çok basit. Yani kısa bir SMS ile çözebilirsiniz. Bu işlemi nasıl yapacaksınız hemen görelim. İlk olarak cep telefonunuzun mesaj bölüme girmeniz gerekmektedir. Giriş işleminden sonra ŞİFRE yazınız, daha sonrasında ise kartınızın üstünde yazan kart numarasının son altı hanesini yazınız, annenizin kızlık soyadınızın son iki harfini giriniz, son olarak ise kartınızın arkasındaki güvenlik kodunu giriniz 3 haneli olan. Tabi bu dediğim maddeleri aralarında boşluk bırakarak yapmanız gerekmektedir. Bu işlemleri yaptıktan sonra mesajınızı 4757 numarasın göndermeniz gerekmektedir. Size karşı cevap olarak en az 1/2 dakika içinde şifreniz SMS ile gelecektir. Birde dikkat edilmesi gereken şey ise ÖÇİÜ gibi karakterler kullanmaktan kaçınınız aksi taktirde şifreniz gelmeye biliyor. Sizlere bir örnek göstermem gerekirse eğer SIFRE 145623 AK 236 gibi olmaktadır.
 2. Birde şifrenizi aldınız ama unuttuysanız onun içinde sizlere bir yol göstermem gerekiyor. Bunun için internet bankacılığı kullanmanız gerekmektedir. Birde dediğim gibi zaman kaybı çok oluyor ama isterseniz 0850-258-00-00 bu iletişim numarası ile de arayabilirsiniz. Şimdi görelim bakalım şifresini kaybedenler internet bankacılığı ile nasıl şifre alabiliyor. 

İzleminiz gereken adımlar aşağıdaki gibidir. Sizlere vereceğim bu adımları sırası ile uygularsanız eğer hiç bir sıkıntı olmadan unuttuğunuz şifreyi anında geri alabilirsiniz. Hadi görelim bu adımları….

 1. Ziraat Bankası mobil bankacılık veya internet bankacılığınız olması gerekmektedir. Bunun için eğer bu uygulamaları nasıl açacağınızı ve hesabınız yok ise nasıl alacağınızı sizlere Halkbank Bankaya Gitmeden (Şubesiz) İnternetten Hesap Açma yazım sayesinde ulaşabilirsiniz.
 2. Bu işlemleri yaptıktan sonra ise açılan ekranın sağ alt tarafına gelerek MENÜ tuşuna basınız.blank
 3. Daha sonrasında KARTLARIM menüsünü seçelim. blank
 4. Açılan ekranda BANKA KARTLARIM dememiz gerekiyor. blank
 5. Şimdi ise BANKA KART TEMAZSIZ alanına tıklama yapmamız gerekiyor. blank
 6. Şimdi de KART AYARLARI dememiz gerekmektedir. blank
 7. Geldik şimdi ise ŞİFRE BELİRLEME sekmesine basarak şifre oluşturmaya. blank
 8. Burada belirtilen karakterlere göre yeni şifreniz belirlemeniz gerekmektedir. Bu şifreyi yazara DEVAM sekmesini seçiniz. blank
 9. Son işleme gelmiş bulunmaktayız. Bütün bu işlemleri yaptıktan sonra ONAY diyelim. blank

Yukarıdaki bütün işlemleri yaptığınız zaman unuttuğunuz veya şifresi olmayan kartınızın şifresini anında edinmiş olacaksınız. Yani iletişim numarasına başvurarak zaman kaybetmeden bu şekil yapacaksınız. Şimdi ise sizlere Ziraat Bankası mobil internet girişinizi 1 dakika içinde şifrenizi alabileceksiniz onu göreceksiniz.

Ziraat Bankası Mobil İnternet Giriş Şifresiniz 1 Dakika İçinde Alma

Sizlere yine bir konuda bilgilendirme yapmam gerekiyor. bu konu yine telefon ile uzun sıralar beklemeden yapabileceğinizi sizlere söyleyebilirim. Arama dışında şubeye gitmeden bu işlemin yapılacağını bilmenizi isterim. Bu işlemleri evinizde hatta internetinizin çektiği her yerde yapabilirsiniz. Burada bilinmesi gereken şey ise eğer şifrenizde bloke var ise o zaman maalesef Ziraat Bankası şubesine gitmeniz gerekmektedir. Yani başıma geldiği için sizlere bu uyarıyı yapma zorunluluğu hissettim sizlere. Peki Ziraat Bankası mobil internet şifresi alma için hem şubeye gitmeden hem de telefon ile aramadan nasıl yapıldığını bir görelim. Bunun için tabi ki aşağıdaki işlemleri  harfiyen yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu konulara geçmeden sizlere birde Ziraat Bankası Üzerinden Gümüş Nasıl Alınır? Hesap Açıyor Mu? işlemlerini nasıl yapılacağından bahsettim. Bu konu son günlerde oldukça rağbet görmektedir. Şimdi asıl konumuza gidelim arkadaşlar. Birde konuya başlamadan önce mutlaka yeni nesil çipli kimlik belgeniz olması gerektiğini bilmenizi isterim. blank

Yukarıdaki görseldeki gibi çipli kimliğiniz var ise Ziraat Bankası mobil şifresi alma işleminizi yapabilirsiniz. Şifrenizi unuttuysanız da bu kimliği veya banka kartına ihtiyacınız vardır.

 1. İlk olarak Ziraat Bankası mobil bankacılık uygulamanızı çalıştırmanız gerekmektedir. Burada ise şifremi unuttum diyebiliriz. blank
 2. Burada sizden istenen bilgileri ve güvenlik kodu da girdikten sonra DEVAM diyelim. blank
 3. Bir sonraki menüye geçtiğimizde ise kimlik belgenizi seçerek devam edelim. blank
 4. Şimdi T.C. Kimlik Belgenizi hazırlamanız gerekmektedir. Eğer hazır ise direk devam edelim diyelim. blank
 5. Kimliğinizi aşağıdaki görselde olduğu gibi okutmanız gerekmektedir. blank
 6. Şimdi ise kartınızın arka kısmını okutmanız gerekmektedir. Onu da yine aynı görseldeki gibi yapmanız gerekmektedir. blank
 7. Daha sonra kimlik belgenizi aşağıdaki görselde gözüktüğü gibi okutunuz. Okutma sonunda ise yeşil ışık yanına kadar beklemeniz gerekmektedir. blankblank
 8. .Kimlik belgelerinizi doğruladınız diyebiliriz. Artık yüzünüzü tanıtmanız gerekmektedir. blank
 9. Görüntünüzün doğrulanması için ekrana sabit bir şekilde bakmanız gerekmektedir. Tabi birde size başınızı sağa sola çevirin diyecek onları da yapınız. blank
 10. Görüntünüzde doğrulan. Şimdi ise cep telefonunuza kısa bir SMS gelecektir. Bu SMS hemen doğru bir şekilde yapınız. blank
 11. Şimdi şifre işlemleri kurallarını okuyunuz ve sonrasında DEVAM diyelim. blank
 12. Şimdi yeni şifre belirleyerek İşlemimize devam edelim. blank

Arkadaşlar bütün bu işlemler bittikten sonra artık şifreniz kaybolsa dahil artık yapabileceksiniz. Verdiğim bu bilgileri harfiyen yaptığınız sürece artık sizlerde şifrelerinizi gönül rahatlığı ile alabileceksiniz. Bu konu hakkında aklınıza takılan herhangi bir konu olur ise yorum atmanız yeterli olacaktır. Gün içerisinde tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Birde bu konu hakkında bir video bırakıyorum sizlere. Bu video sayesinde de bilgi sahibi olabilirsiniz.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın