Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Ziraat Bankası Sübvansiyonlu Tarla Kredisi Faiz Oranları

Tarla alacak olan çiftçilerimize Ziraat Bankası sübvansiyon kredisi vermektedir. Hisseli olarak parça parça olan tarlaları bir araya toplamak için verilmektedir. Verilen bu kredinin faizine hazine desteği verilmektedir. Ziraat bankası tarla kredisinin faiz oranı peki 2022 de bu ay için kaç? Hep birlikte bankanın yıllık cari faiz oranına göre aşağıda sizlere bir tablo şeklinde verdim.

Ziraat Bankası Sübvansiyonlu Tarla Kredisi Faiz Oranları

 

Sonrasında ise 5 ve 7 yıla kadar çıkan geri ödeme planı için hesaplama yaparız. Şayet yapılan hesaplama işlemleri de kesenize uyuyorsa Bu sübvansiyon kredisini nasıl alabilirsiniz onu göreceksiniz. Alım sırasında ise hangi şartları taşımanız gerekmektedir. Bütün bu soruların cevabını aşağıda sizler için verdim. Hadi birlikte bir görelim.

Ziraat Bankası Sübvansiyonlu Tarla Kredisi Faiz Oranı Kaç?

Ziraat bankası çiftçilerimize bir çok alandaki yatırımlarına kredi imkanı sağlar. Bu olanaklardan bir tanesi de tarla alımlarını kapsar. Çiftçilere sağlamış olduğu tüm kredi imkanlarına ise çok düşük faiz oranlı kredi uygular. Bunun sebebi ise kullanılacak kredinin faizini devletimizin karşılamasıdır. Böylece hazine faiz destekli kredi kullanmış olursunuz. Ziraat bankası tarafından kullanılan tüm hazine destekli kredilerin faiz oranı farklıdır. Bunun sebebini inan bende bilmiyorum. Bilenin de olduğunu düşünmüyorum. Sanırım, teşvik edilecek olan konuya göre faiz indirimi sağlanmaktadır.

blank

Ziraat Bankası Sübvansiyonlu Tarla Kredisi Faiz Oranı Kaç

Ben öyle düşünüyorum. Peki, konumuz gereği Ziraat bankası sübvansiyonlu tarla kredisinin faiz oranı kaç?

Cumhurbaşkanı kararnamesinde arazi alımlarına %25 faiz desteği uygulanması talimatı yer almaktadır. Böylece, Ziraat bankası cari faiz oranına en az %25 faiz indirimi uygulanır. Şuan için cari faiz oranı senelik %17 civarlarında yer almaktadır. %25 indirim sonrasında bu tarla kredisinin faiz oranı yıllıkta %12.75 olmaktadır. Aylıkta ise bu miktar 12.75/12=%1.06 oranına tekabül etmektedir.

Yayımlanan en son Cumhurbaşkanı kararnamesine bir bakıyorum da. En az faiz indirim desteği arazi alımlarına uygulanmaktadır. Genel olarak banka kredilerine bakıldığı zaman ise, emin olun tüm kredilerden ama çok daha düşüktür.

7 Yıl Faizsiz Ziraat Bankası Damızlık Düve Kredisi fırsatlarını kaçırırsanız emin olun çok üzülürsünüz!

Ziraat bankası sübvansiyonlu tarla kredisi faiz oranı kaç? yaptığımız hesaplama neticesinde aylık ve senelik olarak belirledik. Hadi şimdi hep birlikte kaç TL çekersek ne kadar geri ödememiz olur onun hesaplamasını yapalım.

Ziraat Bankası Sübvanse Edilmiş Tarla Kredisi Hesaplama

Ziraat bankası sübvanse edilmiş tarla kredisi hesaplama yapmak için ilk olarak faiz oranı kaç? onu bilmemiz gerekiyordu. Bu faiz oranının ne kadar olduğunu ise yukarıda bankanın mevcut cari faiz oranına göre hesapladık. Artık yaptığımız senelik ve aylık faiz oranı hesaplaması sonrasında çekeceğimiz kredinin vadelerine göre hesaplama tablosu oluştura biliriz. Buna göre çiftçi olmanız halinde direk olarak uygulanan aylık %1.06 faiz oranına göre farklı tutarlar için geri ödemeleriniz ise aşağıda olduğu gibidir.

5 Yıl Vadeli Olarak Ziraat Bankası Tarla Kredisi Geri Ödeme Planı

Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
100.000 TL 60 2.392,87 TL 143.572,57 TL
150.000 TL 3.589,31 TL 215.358,67 TL
175.000 TL 4.187,53 TL 251.251,61 TL
200.000 TL 4.785,75 TL 287.144,81 TL
blank

Ziraat-Bankası-Sübvanse-Edilmiş-Tarla-Kredisi-Hesaplama

7 Yıl Vadeli Olarak Tarla Kredisi Faiz Oranları Hesaplaması

Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
100.000 TL 84 1.944,52 TL 163.339,36 TL
150.000 TL 2.916,78 TL 245.008,93 TL
175.000 TL 3.402,90 TL 285.844,48 TL
200.000 TL 3.889,03 TL 326.679,17 TL

Geri ödemeler çoğu zamanlarda çiftçilerimize 3 ayda 1 defa olarak verilmektedir. Biz sizler için aylık olarak geri ödeme planı oluşturduk. İsterseniz aylık taksit tutarını 3 ile çarparak 3 ayda 1 ödeyeceğiniz taksit tutarını bulabilirsiniz.

Faizsiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır? Ziraat 0 Faizli Veriyor! da canlı hayvan alacak olan çiftçilerimiz için de hesaplama yaptığımızı belirtmek isterim.

Oldukça avantajlı faiz oranlarıyla verilen Ziraat bankası sübvansiyonlu tarla kredisinin peki başvuru şartları nelerdir? Bakalım banka tarafından talep edilen şartlara uygun musunuz?

Ziraat Bankası Sübvansiyonlu Tarla Kredisi Şartları Ne? Kimler Nasıl Başvurabilir?

Ziraat bankası çiftçilerimize sübvanse edilmiş kredi bir çok alanda sağlamaktadır. Bu alanların içinde tarla alımları da girmektedir. Hazine faiz destekli olarak sağlanan bu kredi imkanlarından yararlana bilmeniz için ise bir kaç şartı sağlamanız yeterlidir. Bu şartların en başında ise çiftçi olmanız gerekir. Çiftçi olduğunuzu bankaya kanıtlamanız için ise işletme yada ÇKS belgesine sahip olmanız yeterlidir. Bu belgenin nasıl alınacağını ÇKS İle Hayvancılık İşletme Belgesi Nasıl Alınır? da bahsettik. Tarla alacak olan çiftçilerimizden aranan diğer şartlar nedir? ve kimler başvuru yapar diyorsanız da bunun yanıtını aşağıda sıraladım.

  1. Kredi notu riskli bölgelerde olmayanlar. Kredi Notu Nedir? Ücretsiz 4 Yöntemle Nasıl Öğrenilir? de bu sorunun yanıtını öğrenebilirsiniz.
  2. En az iki tane kefili olanlar.
  3. Tarla ipotek edildiği için (rehin istenilmez)
  4. Vergi borcu bulunmayanlar

Başvuruda bulunabilmektedir. Başvuru için gerekli evraklar nelerdir? diyorsanız. Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Başvuru Evrakları Nelerdir? de görebilirsiniz. Bu şartların yanı sıra ise banka ayrıca alınacak olan tarlada şu şartları da aradığını bilmeniz isterim.

  1. Tarla vasfına sahip olması
  2. Birden fazla parselin birleştirilmesi

Bu şartlardan en çok birden fazla parselin birleştiriliyor olması daha önceli aranmaktaydı. Fakat Ziraat bankasının resmi İnternet sitesine bakıyorum da artık.

  • Hisseli olup olmadığına bakılmaksızın bitişik arazilerin satın alınması için ve
  • Hisseli hatta bitişik parsel olmayan tarım arazilerin alımlarına dahi kredi sağlanmaktadır

Bu maddeleri burada isterseniz sizler de görebilirsiniz. Bu şartlara ve evraklara sahip olan çiftçilerimiz, Ziraat bankası sübvansiyonlu tarla kredisi başvurularını nasıl yapabilirler.

Başvuru işlemleri sadece Ziraat bankası şubelerinden yapılmaktadır. Başvuru işlemlerini başlata bilmek için ise satın alınacak olan tarlaya ait tapu ve başvuru sahibinin nüfus cüzdanı ile çiftçi belgesi yeterlidir.

Tarla sahibi olduğunuzu varsayarak şimdiden sizleri tebrik ediyorum. İlerleyen zamanlarda tarla üzerinden olurda kredi başvurusunda bulunmak isterseniz size ne gibi imkanlar sağladığını da değinmeden geçemedim.

Ziraat Bankası Dönüm Başına Ne Kadar Kredi Veriyor?

Ziraat bankasından tarlanızın üzerinden kredi kullana bilirsiniz. Ziraat bankası bu kredinin miktarını ise dönüm başına olarak belirler. Dönüm başına ne kadar kredi veriyor? sorunu yanıtlamadan önce bilmeniz gereken bazı hususlar var. Bunlardan ilki tarlanızın kesinlikle ipotekli olmaması gerekir. Şayet tarlanız rehinli ise bu imkanlardan kesinlikle yararlanamazsınız. Dönüm başına ne kadar kredi çıkacağı ise ancak ekspertiz raporuna göre belirlenir. Öyle ya! Adana Çukurova da bir tarla ile Bilecik/Bozüyük Günyarık köyünde olan bir tarlanın bedeli bir değildir. Yüzdelik olarak dönüm başına ne kadar kredi verir diyorsanız bu oran %75 geçmeyeceğiniz bilmeniz isterim. Buna göre ise size şu şekilde bir hesaplama tablosu oluştura bilirim.

Dönüm Değeri Kredi Çıkma Oranı Çıkacak Kredi Miktarı
10.000 TL 75% 7.500 TL
20.000 TL 15.00 TL
30.000 TL 22.500 TL
40.000 TL 30.00 TL

Bu tablodan da anlaşılacağı gibi 100.000 TL değerinde bir tarlanız var ise 75 bin TL kadar kredi kullana bilirsiniz. Farkı tutarlarda miktarları hesaplatmak için bize yorumlarda bunu iletebilirsiniz.

18 Aylık (2 Yıllık) Faizsiz Ziraat Bankası Yem Kredisi Hesaplama da nerede ise faizsiz işletme kredisi de çekebileceğinden bahsettiğimi bilmenizi isterim.

Peki, bu imkanlarla tarla tapusu ile kredi nasıl alınır? Hadi en son olarak da buna değinelim. Sonrasında Ziraat bankası sübvansiyonlu tarla kredisinin tamamlamış olalım.

Tarla Tapusuyla Kredi Almak (İpotekli Kredi)

Tarla tapusuyla kredi almak için Ziraat bankasının kapısını çalabilirsiniz. Tarla tapusu ile kredi almak için ise Ziraat bankası iki şekilde başvuruda buluna bilirsiniz. Bunlardan ilki nerede ise tüm sübvansiyonlu krediler de istenilen ipotek içindir. Bir diğeri ise de belli dönemlerde tarla ipotekli olarak kredi kullanabilmeniz içindir. Tarla ipotekli olarak adınıza ne kadar kredi çıkacağını yukarıda hesaplama yaptım. Çıkacak miktarın geri ödemlerinin ne kadar olacağını ise aşağıda sizler için hesapladım. Bu hesaplamaya geçmeden önce ise ufak bir hatırlatma yapmak istiyorum.

Ziraat bankası olası bir tarla ipotekli kredi verilmesinde çiftçilerimize ihtiyaç kredisi faiz oranlarını uygular.

Böylece aylık faiz oranı ise ekim ayında %1.89 olarak uygulanır. Geri ödemeler ise;

Miktar Vade (Ay) Aylık Taksit Toplam Maliyet
210.000 TL 4 55.636,98 TL 222.547,90 TL
6 37.950,36 TL 227.702,16 TL
8 29.116,68 TL 232.933,48 TL
10 23.824,17 TL 238.241,73 TL
12 20.302,23 TL 243.626,84 TL

Bu geri ödeme imkanlarından yararlana bilmek Ziraat Bankası Mobil İnternet Üzerinden Kredi Başvurusu yapmanız yeterli olacaktır.

ZY Yerli Üretim Traktör Modelleri Ne Zaman Çıkacak Fiyatı Ne Kadar? BURADA BULABİLİRSİNİ!

Konu hakkında daha fazla bilgi almak için ise ücretsiz bize danışa bilirsiniz.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 1 Average: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın