Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Ziraat Bankası Ticari Esnaf Kredisi Faiz Oranları Kaç? Hesaplama

Ziraat Bankası esnaflara sağladığı ticari işletme kredisinin faiz oranları kaç? Burada faiz oranı nekadar ile bulabilirsiniz. Esnafa sağlamış olduğu ticari kredinin ayrıca ne kadar verdiğiyle birlikte geri ödeme taksit planı tablolar halinde göre bilirsiniz. Ziraat bankası ticari kredinin faiz oranının ne kadar olduğuyla birlikte yapmış olduğumuz geri ödeme hesaplama tablosu haricinde şunlarda yine sizler için yer almaktadır.

Ziraat Bankası Ticari Esnaf Kredisi Faiz Oranları Kaç? Hesaplama

 

1- KOSGEB faiz destekli olarak verilen krediler. Bu destekle 100 bin TL kadar KOBİ vasfında olan işletmeler kredi kullanabilmektedir. Daha üst limitler için ise kredi faiz desteği görebilmektedir. 2- KGF destekli olarak verilen krediler. Bu ise yine KOBİ olanların kefalet sorunu çekmesi durumunda yapılan anlaşma sonrasında Kredi Garanti Fonu desteklerinin sağlanmasıdır. 3- Meslek guruplarına özel krediler. Bu krediyle de mesleğinize uygun gereksinimleri karşılamak amacıyla oluşturulan özel kredilerden yararlanabilmektesiniz. 4- Nakdi krediler. Bunda ise gün içince acil kredi ihtiyaçlarınızdan tutunda istihdam taahhüdü verilmesi halinde verilen bir çok devlet faizli destekli kredilerden yararlana bilirsiniz.

Ziraat Bankası Esnaf Kredisi Şartları Nelerdir?

Her kredi kullanımı için şartlar olduğu gibi Ziraat Bankası esnaf kredisi kullanımı için belli başlı şartlar olduğunuzu bilmenizi isterim. İster esnaf olun isterseniz de şahız olarak kredi başvurusunda bulunun ilk bakılacak şey kredi notunuz olacaktır. Peki bu Kredi Notu Nedir? Ücretsiz 4 Yöntemle Nasıl Öğrenilir? gibi bir düşünceniz var ise verdiğim bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Bu ağlantı yardımı ile kredi notunuz öğrendiniz ve düşük olduğunu gördüyseniz hiç korkmayın 3 Ayda Kredi Notunu Hızlı Yükseltme Hilesi ile kredi notunuzu yükselte bilirsiniz. Bu şartlara sahip olmanız durumunda aşağıdaki şartları da özellikle kredi faiz desteği almak isteyenler den Ziraat istemektedir.

 1. Ziraat Bankasının sunduğu esnaf kredisinden yararlanmak isteyen kişiler için aşağıdaki odalara kaydı olması gerekmektedir.
  • Ticaret ve Sanayii Odası
  • Deniz Ticaret Odası
  • Sanayi Odası
  • Deniz Ticaret Odası
  • Ticaret Odası
  • Ticaret Borsası
 2. Bu başvuruyu yapacak olan esnafların her biri Türkiye sınırları içerisinde olması gerekmektedir.

Yukarıdaki odaların haricinde bulunan yerler ise şunlardır.

  • Kooperatifler
  • Faktoring şirketleri
  • Döviz büfeleri

blank

Ziraat bankası ticari kredi başvurusu için şartlar bunlardan oluşmaktadır. Ziraat bankası ticari kullanacaklar peki hangi evrakları hazırlaması gerekir?

 • TESKOMB meslek odaları üzerinden işletme kredisi de vermektedir. TESKOMB Esnaf Odası Kredi Hesaplama Makinesi sayesinde meslek odanız üzerinden kullanacağınız kredinin geri ödeme planını da hesaplama yaptırabilirsiniz.

Hadi şimdi birde Ziraat bankası esnaf kredisinin gerekli evraklarına bakalım.

Ziraat Bankası Esnaf Kredisi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Ziraat Bankasının esnaflar işin verdiği bu kredi için sizlerden belli başlı evraklar istemektedir. Bu evraklar şirkinize ait banka için gerekli olan evraklardır. Yani banlar ister bireysel müşteri olan isterse de kurumsal müşteri olun elbet kendilerini garantiye alabilmeleri için sizden belli başlı belgeler isteyecektir. Banka müşterisini tanıması için bu belgelere çok ihtiyacı bulunmaktadır. Peki Ziraat Bankası Esnaf Kredisi için esnaflardan istediği belgeler nelerdir şimdi birlikte inceleyelim.

 • Şirkinize ait imza sirküler
 • Başvuruyu yapacak olan esnaf kişinin nüfus cüzdanının ön arka fotokopisi
 • En güncel hali ile vergi levhanız
 • Hangi odaya kayıtlı iseniz oda kayır belgeniz
 • Ticaret sicil kaydınız
 • En son iki (2) yıllık gelir tablosu
 • Şirket sahibinin veya ortaklarının var ise mal beyanları
 • Bu belgeler dışında müşteri temsilciniz sizden başka belgelerde isteyebilir.

blank

Yukarıda saydığım bu belgeler ile birlikte Ziraat Bankasına giderek Esnaflara özel bu krediyi kullana bilmek için başvuru yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Esnaf Kredisi Hesaplaması Nasıl Yapılmaktadır? Faiz Oranı Kaç?

Ziraat Bankası esnaf kredi hesaplaması oldukça kolaydır. Sadece bilmeniz gereken aylık faiz oranı ne kadar olduğudur. Bu oranı her ay için sizlere direk banka müşteri hizmetlerini arayarak siler için öğreniyorum. Bu bilgi ziraat bankasının resmi internet sitesinde bile bulunmamaktadır. Ekim ayına özel Ziraat Bankasının Esnaf kredisi faiz oranı %1.06 olarak hesaplanmaktadır. Kredi kullanım limitiniz sizin ihtiyacınıza göre değişeceğinden dolayı ben sizler için 36 ay vadeli 85.000 TL, 115.000 TL, 155.000 TL ve 200.000 TL olarak örnek bir hesaplama tablosu hazırladım. Size uyan kredi bunların tutarların içerisinde ise direk doğru bir şekilde hesaplamasını sizler için yaptım. Eğer bunların dışında bir tutar olarak hesaplama isterseniz yazıma yorum yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım. Şimdi sizler için bu 4 tutardaki miktarların hesaplamasını yapacağım.

Miktar (TL) Vade (Ay) Aylık Ödeme (TL) Toplam Maliyet (TL)
85.000 12 7.708,10 TL 92.497,19 TL
24 4.157,80 TL 99.787,36 TL
36 2.984,15 TL 107.429,59 TL
115.000 12 10.428,61 TL 125.143,34 TL
24 5.625,26 TL 135.006,39 TL
36 4.037,38 TL 145.345,88 TL
155.000 12 14.055,95 TL 168.671,40 TL
24 7.581,88 TL 181.965,10 TL
36 5.441,69 TL 195.900,88 TL
200.000 12 18.136,71 TL 217.640,53 TL
24 9.783,07 TL 234.793,65 TL
36 7.021,54 TL 252.775,40 TL

Yukarıdaki bu tutarlar için kredi kullanımı veya farklı bir tutarda kredi kullanımı için müşteri temsilcinize yukarıda belirttim şartlar size uyuyor ise hazırlayacağınız evraklarla birlikte başvuru yapabilirsiniz.

Ziraat Bankasından Esnaflara 100 Bin TL Faizsiz Kredi! (KOSGEB Destekli)

Ziraat bankası esnaflara bir çok ticari kredi paketiyle finansman imkanı sağlamaktadır. Sağlamış olduğu bu ticari kredilerin neler olduğuna geçmeden ilginizi fazlasıyla çekecek olan bir konuya ilk olarak değinmek istiyorum. O da KOSGEB iş birliğiyle hazine destekli olarak Ziraat bankası tarafından verilen en az 100 bin TL faizsiz kredi imkanlarıdır. Bir çok esnafımızın olduğu gibi sizler de 100 bin TL faizsiz kredi imkanından yararlana bilirsiniz. Bu destekten yararlana bilmenizin ilk şartı ise iş yerinizin NACE kodunun KOSGEB tarafından destek alıyor olmasıdır. İş yerinizin NACE kodunuz destek alıp almadığının sorgulamasını da çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken 2 Farklı KOSGEB Desteklenen Sektörler NACE Kodları içerisinde herhangi birinde yer almasıdır. Böylece, aşağıda yer alan alanlar için 100.000 TL faizsiz kredi alma bahsedeceğimiz diğer şartları da yerine getirmekle hak sahibi olabilirsiniz.

 1. İhracat için finansman desteği
 2. İşletme sermayesi desteği
 3. İstihdam
 4. Acil durumlar için destek (doğa ve terör örgütlerince uğratılan zayiatlar için)
 5. Makine ve teçhizat alımlarına

Bu 5 alan için verilen faizsiz kredi için işletmenin devlete herhangi bir vergi borcunun olmaması gerekir. SGK ve BAĞKUR dahil olmak üzere vergi borcu olmayan işletme 100 bin TL faizsiz kredi başvurusunu yapmak için de

 1. İşletmesini KOSGEB veri tabanına kayıt etmesi. KOSGEB Veri Tabanına Kayıt Olma Nasıl Yapılır? da bu işlemi göre bilirsiniz.
 2. KOBİ beyannamesi doldurması.
 3. https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/TumHizmetler adresinden KOBİ Finansman Destek Programı başvurusunda bulunulması.

Bu başvuru işlemi sonrasında müracaatları onay alan esnaflarımız Ziraat bankası üzerinden faizsiz kredi kullanmaya hak kazanmış olurlar.

Programa ait videomuz:

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın