Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Ziraat İnternet Bankacılığı SIM Kart Bloke Kaldırma 2 Ayrı Şekilde

Arkadaşlar sizlere Ziraat bankasının internet bankacılığı SIM kart blokesinin kaldırılması için 2 yöntem vereceğim. Bunu anlatmadan önce sizlerin sim kart bloke işleminle neden uğraşmak zorunda kaldığınızı sizlere anlatmak isterim. Bu sayede EFT/Havale tarzı çok acil nakit para transferlerini telefonunuzla yapabilmeniz için Ziraat Bankası mobil bankacılık olmasına gerek olacak. Bu gerekesimden dolayı da önlemini çok önceden yapmış olacaksınız sim kartınızın blokesini kaldırarak. 

Ziraat İnternet Bankacılığı SIM Kart Bloke Kaldırma 2 Ayrı Şekilde

 

Arkadaşlar bir gün internet bankacılık işlemlerini yapmak için mobil bankacığa gireceğinizde SIM kart bloke uyarısı alabilirsiniz. Bu uyarıyı ne zaman alırsınız hemen sizlere söyleyeyim. Herhangi bir sebepten dolayı sim kartınızı değiştirince alırsınız. Diğeri ise SIM kart değişikliği değil de cep telefonu değişikliğindendir. Peki bu sebeplerden dolayı neden SIM kart bloke olmaktadır. Bankacılık düzenlerinde güvenlik sebeplerinden dolayı buna başvurulmuştur. Ama sadece Ziraat Bankası bu sim kart güvenliğini uygulamaz. Ziraat Bankası dışında bütün bankalar bu uygulamayı yapmaktadır. SIM kart ve telefon değişikliğinde SIM blokesini kaldırmak için bu işlemi bizzat siz yapmanız gerekmektedir. Bu işlemi ise yukarıda dediğim gibi 2 yöntem şeklinde yapılmaktadır. Bu 2 yöntem nedir dereniz eğer 1. olan ATM’ler üzerinden SIM blokesini kaldırmaktır. Diğer yöntem ise 2. yöntem ise sizlere önereceğim internet mobil uygulaması sayesinde yapacaksınız. Hadi şimdi bu her 2 yönteminde nasıl yapıldığını görelim.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığım Bloke Oldu Nasıl Kaldırırım?

Ziraat Bankası internet bankacılığım bloke oldu nasıl kaldırabilirim? Sorunuza yanıtını hemen vereceğim. Bu sorularınızın cevabını toplam 4 alt başlıkta alında sizlere vereceğim. Bu yolların 2 tanesini hemen sizlere vereyim.

 1. Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak yapabilirsiniz.
 2. En yakın Ziraat Bankası şubesine kendi kimliğiniz ile müşteri temsilciniz aracılığı ile çözebilirsiniz.

Ben sizlere bu 2 yolu hiç ama hiç önermiyorum. Nedeni ise uzun uzun zaman kaybı olduğundan dolayı. Yani bu kadar uzun işlemlere gerek yok. Sizlere vereceğim diğer 2 yöntem ile daha çabuk bir şekilde SIM kart blokesini kaldırabilirsiniz. Bu yöntemler ise şu şekildir.

 1. Sizlere en yakın Ziraat Bankası ATM’leri üzerinden.
 2. Ziraat Bankası mobil uygulaması sayesinde.

Ziraat Bankası İnternet bankacılığının bloke olduysa sizlere nasıl kaldıracağınız 4 yöntemi belirttim. Şimdi ise sizlere en pratik 2 yöntemi hem yazılı anlatım hem de görsel anlatım ile alt başlıklarda yer vereceğim hadi görelim bakalım en pratik şekilde bu işlemler nasıl oluyor görelim.

1- Ziraat Bankası SIM Kartım Bloke Oldu ATM Üzerinden Nasıl Kaldırabilirim? 

Ziraat Bankası SIM kart bloke neden konulur yukarıda söyledim ama bir daha söylemem gerekirse 2 neden ötürü olmaktadır. Bunun birincisi SIM kartınızı operatör değişikliğinden dolaydır. Diğeri ise cep telefonunuzu değiştirdiğinden dolayıdır. Bankaların güvenlik önlemleri için bu blokeyi koymaktadırlar. Ziraat Bankası ve diğer bütün bankalar bu güvenlik sistemi uyguladığında kullanıcılar biraz sinir olmaktadır. Yani acil para göndermek istediklerinde kart veya sim kart değiştirildiğinde bu işlemi yapamayacaklar. Bu gönderimi yapamayışınız size biraz tuhaf ve neden diye gelecek. Ama acil para göndermenize engel olmuş olsa da bu güvenlik sebebi çok basit şekilde güvenilir bir hale getirebiliriz. Peki nasıl olacak bu derseniz. 1. yol olan ATM üzerinden yapmaktan geçmektedir. ATM üzerinden çok değil 1 ile 5 dakika arasında Bankkart veya Combo kredi kartı aracılığı ile SIM kart blokenizi anında kaldırabileceksiniz. Şimdi sizlere bu işlemi hem görsel hem de yazılı olarak nasıl yapacağınızı anlatacağım.

 1. Ziraat Bankasına ait olan hesap kartınızı veya kredi kartını ATM’ye takınız. Daha sonrasında şifrenizi girin ve GİRİŞ/OK sekmesini tıklayınız. blank
 2. Şimdi ise çıkan ekranda BAKİYE-BİLGİ-ŞİFRE sekmesine tuşlayınız. blank
 3. SIM KART BLOKE KALDIRMA sekmesini tuşlayabiliriz. blank
 4. Sıra geldi SIM KART BLOKENİZ KALDIRILACAKTIR ONAYLIYOR MUSUNUZ? yazısı ekrana gelecek. Bunu onaylamanız için sağ alt tarafta EVET sekmesini tuşlayınız. blank

Evet arkadaşlar gördüğünüz üzere 4 adımda Ziraat Bankası mobil şifre kaldırma işlemini yapabildik. Bununla birlikte sizlere birde Ziraat Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Nasıl Açılır? (3D Secure) yazıma göz atabilirsiniz. ATM üzerinden bu kadar basit şekilde SIM kart blokenizi kaldırabilirsiniz. Şimdi ise Ziraat Bankası mobil aracılığı ile bu işlem nasıl olacak onu göreceğiz.

2- Ziraat Bankası SIM Kart Blokesini Mobil Üzerinden Kaldırma

Evet arkadaşlar 1. yolun nasıl olduğunu sizlere bahsettim. Şimdi ise 2. işlem olan Ziraat Bankası SIM kart blokesini mobil üzerinden nasıl kaldıracağınızı sizlere anlatacağım. Evinizden çıkmadan bu işlemi yapabilmeniz için 2. olan bu yöntem tam sizlik. Evden çıkmadan müşteri temsilcisini de arama yöntemi ile de SIM kart bloke kaldırma işlemini yapabilirsiniz. Ama burada çok zaman kaybı olacağı için sizlere vereceğim Ziraat Bankası mobil üzerindeki yöntemi kullanıp daha kısa sürede yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki yolları bir izleyelim.

 1. İlk olarak bilinmesi gereken bir konu vardır. Bu konu ise Ziraat Bankası mobil bankacılık hesabınızın olmasıdır. Eğer yok ise bu işlemi Ziraat Bankası Mobil Bankacılık Açma, Şifre Alma! yazıma bakabilirsiniz.
 2. Bu işlemleri yaptıktan sonra Ziraat Bankası mobil uygulamasını açalım. Çıkan ekranda ise sağ alt kısımdaki DİĞER İŞLEMLER sekmesine tıklayınız. blank
 3. Karşımıza çıkan ekranda ise TELEFON/SIM KART İŞLEMLERİ sekmesine giriş yapınız.blank
 4. SIM KART BLOKE KALDIRMA sekmesini açalım. blank
 5. Size ait olan 11 haneli T.C kimlik numaranızın yanında  her seferinde değişen güvenlik kodunu girip DEVAM sekmesine tıklayalım. blank
 6. Sıra geldi kart numaranızı, kartınız arkasında yer alan CV kodunuza ait rakamların 1 ve 2 sırasındakileri yazıp arkasından kart şifrenizi yazarak DEVAM sekmesini tuşlayalım.blank
 7. Sıradaki işleme ise T.C. kimlik kartı ile doğrulama dememiz gerekmektedir.blank
 8. Cipli olan yeni nesil kimliğiniz elinizde hazır etmeniz çok önemli hazır bir şekilde bekleyin ve DEVAM sekmesini tıklayınız.blank
 9. Aşağıdaki görselde olduğu gibi kimlik kartınızı açılan kare ekranın içerisine okutunuz. Bu işlemi yaparken telefonunuzun NFC özelliğinin açık olup olmadığını kontrol ediniz açık olmazsa bu işlemi yapamazsınız.blank
 10. Son işleme sıra geldi. Burada yapmanız gereken hangi telefon numaranız blokede ise onu yazarak DEVAM sekmesini tıklayınız.blank

Evet arkadaş yukarıdaki 10 adım sayesinde evinizden dahi çıkmazdan bu işlemi yapabileceksiniz. Yani bu işlemler sonucunda SIM kart blokeniz hemen kalkacaktır.

Ziraat bankası SIM kart bloke kaldırma için sizlere önerdiğim gibi bu 2 işlem baha biçilemez. Onun için bu 2 yöntem ile hemen bloke işlemlerinizi kaldırabilirsiniz. Ama ben illa müşteri hizmetlerini arayarak bu işlemi yapacağım derseniz onun içinde aşağıda size detaylı bilgi vereceğim.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri SIM Kart Bloke Kaldırma İşlemi Yapıyor Mu?

Evet arkadaşlar Ziraat bankası müşteri hizmetlerini arayarak SIM blokeniz kalkar mı sorunuzun cevabını sizlere hemen vereyim. Ne yazık ki müşteri temsilciniz ile bu işlemi yapmanız imkansız diyebilirim. Bunu nerden biliyorsanız eğer sizler için aşağıdaki bu 2 iletişim numarasından denedim diyebilirim.

 1. 444-00-00
 2. 0-850-220-00

Bu iletişim numaraları bana direk bu işlemi ne yazık ki bizler yapamıyoruz dediler. Sesli olarak sorduğumda da “SIM kart bloke kaldırma işlemleriniz için Ziraat Bakası ATM’lerinden yapabilirsiniz diye bir geri dönüş oldu. Tabi sizlere verdiğim bu bilgiye inanmayanlar olabilir. İnanmayan kişilerin vakitleri çok ise arayıp teyit edebilirler. Birde konu hakkında sizlere bir video bırakacağım. Bu video sayesinde de işlemlerin nasıl yapıldığını görebilirsiniz.


Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın